“Tosa inu človeka zmení, kto si Tosu cení, ten je uvoľnený.“Vítame Vás na našich stránkach. Naša stanica bola zaregistrovaná v registri SKJ a medzinárodnom registri FCI v Bruseli chráneným názvom Tosa Slovakia. Nachádzame sa v malebnej dedinke s názvom Dolné Zelenice v blízkosti krajského mesta Trnava a okresného mesta Hlohovec na Západnom Slovensku.
Zaoberáme sa chovom plemena Tosa Inu, ktorému sa hovorí aj Tosa Ken, Japan dog, Japan mollos, Japonská doga,... Tosa Inu je veľmi impozantný pes, ktorý už na prvý pohľad každého psíčkara zaújme svojím ušľachtilým zjavom, tak ako to bolo aj v mojom prípade asi tak pred 6 – 7 rokmi v Čechách, kde som pri návšteve v Znojme v jednom kníchkupectve prišiel k atlasu psov, kde som pri listovaní objavil nádhernú fotku psa. Pri ďalšom bádaní v tejto knihe som sa dozvedel, že ide o Tosa Inu, pre mňa doposiaľ nepoznané plemeno.
Vďaka zvrástnenému čelu na tejto fotke, kde vyzerá Tosa ako mysliteľ , som si povedal, že toho psa musím raz mať. Ubehli asi 4 roky a ja som sa vrátil zasa k myšlienke mať toho nádherného psa, ktorého inteligencia je tak vysoká, že máloktorý človek sa s týmto faktom dokáže vyrovnať. A tak som v roku 2009 začal pátrať po Tosách u nás aj v zahraničí. Absolvoval som niekoľko výstav, dokonca aj Svetovú výstavu psov, ktorá sa v ten rok konala na Slovensku v Bratislave, kde som mal možnosť vidieť Tosi z celej Európy.
Po tejto výstave bolo rozhodnuté a začal som pátrať po šteniatku Tosa Inu. Podarilo sa mi kontaktovať chovateľa z čiech pána Melku, ktorý mal práve šteniatka. Od neho som si priviezol fenku Billie Aschabey.
A tým to všetko začalo,....


“Budúcnosť patrí tomu, kto verí v krásu svojej Tosi.“

Posledná zmena (Piatok, 08 Apríl 2011 16:02)